Şebnem Ferah
Ozan Tügen

Ozan Tügen

Ozan Tügen

20 Mayıs 1976, Antalya doğumludur. Müzisyen bir babanın oğlu olan Ozan Tügen, Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü terk ederek Bilgi Üniversitesi'nin Müzik bölümünü kazanmış ve buradan başarıyla mezun olarak müzik kariyerine başlamıştır. Müzisyenliğinin yanı sıra, çok başarılı bir aranjördür. Ayrıca, reklam müziği yapım şirketi Jingle Mingle'ın aranjörlerindendir. Ud, bağlama, cümbüş ve cura çalabilmektedir.

Kendisi, bugüne kadar pek çok sanatçıyla birlikte çalışmıştır. Emre Altuğ, Burak Kut, Serdar Şensezgin, Nazan Öncel, Sertab Erener, Sezen Aksu ve Kumdan Kaleler gibi isimlerin canlı performanslarında da, albüm kayıtlarında da klavyeci olarak boy göstermiştir. Ayrıca Mor ve Ötesi'nin Cambaz klibinde cümbüş çalmıştır ve 2004'ten beri de Mor ve Ötesi'yle çalmaktadır.

Bunların yanı sıra, 1997 yılından bu yana Şebnem Ferah'a tüm albüm ve konserlerinde klavyeci olarak eşlik etmiştir. Şebnem Ferah'ın son 3 albümünün de aranjörlüğünü üstlenerek ne kadar yetenekli bir müzisyen olduğunu kanıtlamıştır.

Can Kırıkları albümüne Şebnem Ferah'tan sonra en çok emek veren insan olmasına rağmen "Ben hiçbir şey yapmadım ki." diyecek kadar da mütevazidir.