Şebnem Ferah
Kişiliği

Şebnem Ferah her zaman mütevazi kişiliği ve dinleyenlerine karşı saygılı tutumuyla dikkat çekmiştir. Konserlerine günümüzde pek çok müzisyenin yaptığı gibi geç çıkmaz. Dinleyicilerini ve hayranlarını asla hor görmez. İmza günlerinde her zaman sergilediği sıcakkanlı hareketleriyle hayranlarının sevgisini ve saygısını kazanmıştır.

Her şarkısında yaşadıklarını büyük bir içtenlikle anlatan Şebnem Ferah, bu şekilde dinleyicileriyle dertleştiğini söyler.

Senfoni Orkestrasıyla verdiği 10 Mayıs 2007 İstanbul Konseri'nde de sahneye atlayan bayan hayranını yakalamaya çalışan güvenlik görevlilerini yerlerine dönmeleri için sert bir şekilde uyaran Şebnem Ferah, bu davranışıyla kendisini dinleyen insanların onun için ne kadar büyük bir anlam ifade ettiğini de herkese göstermiş oldu.

Koç Fest kapsamındaki Türkiye turnesi esnasında İyi - Kötü (Dans Pisti) şarkısını söylemesini isteyen hayranlarına da bu turnede o şarkıya yer vermediklerini söyleyerek, kendisini affettirmek için o kalabalıkta seyircilerin arasına inip tek tek hepsinin elini tutarak özür dilemeye çalışmıştır.

Çoğu konserini, "Sana Bilmediğin Bir Şey Söyleyemem" parçasından, "Ne kadar iyilik varsa hepimiz için hepsini dileyip, gerisine direniyorum." kısmını söyleyerek ve dinleyicilerine ithaf ederek kapatır.

Kişiliği

Hayranları ile arasındaki bağın bu kadar güçlü olmasına şaşmamak lazım. Şebnem Ferah'ın 12 yıllık solo kariyerinde bu kadar başarılı olmasının sebebi yaptığı müzik kadar kişiliğinin de kaliteli olmasındandır.